Navigation Menu+

Dlaczego wolę konta internetowe

Opublikowano w Kwi 28, 2017 przez w Finanse | 0 komentarzy

alior bph

Za każdym razem, gdy stoję w długiej kolejce na poczcie i czekam, aż osoby przede mną opłacą swoje rachunki, zastanawiam się, dlaczego wciąż nie mają konta internetowego. Można tłumaczyć starsze osoby, które w ogóle nie posługują się komputerem, ale nawet moja 60-letnia mama nie płaci za prąd w urzędzie, tylko za pomocą swojego internetowego konta…

alior bph

Jak długo trwa zakładanie konta?

Jako klientka Alior Banku (od 27 marca klienci BPH także stali się klientami Aliora) muszę przyznać, że nie ma nic łatwiejszego, jak założenie konta. Robi się to za pomocą strony internetowej, a każdy krok jest dokładnie wytłumaczony. Zakładanie konta jest więc bardzo intuicyjne, nie kosztuje dużo czasu, ani nie wymaga środków finansowych. Do konta można otrzymać kartę debetową, a także kredytową przy odpowiednich, stałych zarobkach. Wszystko, co na co dzień przydaje się w obrocie pieniędzmi – płatności za zakupy online, przelewy, opłaty stałe typu prąd, gaz, telefon można zrobić z pozycji kanapy (i z nogami na stole, gdy nikt nie patrzy).

alior bph

Czy konto internetowe jest bezpieczne?

Myślę, że przy zachowaniu minimum ostrożności, czyli:
– przy ustaleniu w miarę skomplikowanego hasła (nie „1 2 3 4” albo „imię.nazwisko.dataurodzenia”)
– przy zasłanianiu klawiatury podczas wpisywania PINu w bankomacie i w sklepie (jak powyżej na zdjęciu)

nic złego nie ma prawa się wydarzyć. Każdy nasz ruch pozostawia ślad, a każda wypłata czy niezdefiniowany przelew wymaga potwierdzenia kodem, który wysyłany jest na nasz telefon komórkowy. Możliwość sprawdzenia historii wypłat i przelewów umożliwia stałe nadzorowanie tego, co dzieje się na koncie, chociaż muszę przyznać, że czasami zaglądam i myślę “O rany, gdzie się podziała wypłata???” i okazuje się, że niestety zostawiłam ją w sklepach podczas szaleństwa zakupów.

Oko w oko z pracownikiem banku

Chociaż wszystkie przelewy można zrobić przez Internet, wziąć nawet kredyt w 15 minut, to jednak można uspokoić osoby, które pewniej czują się w kontakcie z drugą osobą – Alior, tak jak i wcześniej BPH, mają swoje stacjonarne oddziały, nawet w niewielkich miejscowościach. Ja sama mijam codziennie trzy, więc w każdej chwili można wejść i dopytać o usługi albo zlecić przelew tradycyjny. To dobra opcja dla tych, którzy wciąż nieco boją się nowoczesnych technologii.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.