Navigation Menu+

Dieta sokami – czy jest zdrowa?

Opublikowano w Lip 9, 2018 przez w Uroda, Zdrowie | 0 komentarzy

dieta odchudzająca

Odchudzanie i zdrowy styl życia są ze sobą bardzo powiązane. Trudno o utrzymanie smukłej sylwetki, od czasu do czasu korzystając z diety odchudzającej, bez codziennego dbania o właściwe odżywianie. Tylko w ten sposób można zachować zdrowie i atrakcyjny wygląd. Co więc powiedzieć o modnych ostatnio dietach oczyszczających na bazie soków? Czy na pewno są zdrowe?

Detoks sokowy – na czym polega?

Detoks sokowy to kilkudniowa dieta oczyszczająca na bazie specjalnie przygotowanych soków, której celem jest oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn i uzupełnienie niedoborów witamin oraz innych składników odżywczych. W jego trakcie nie spożywamy żadnych stałych posiłków, lecz pijemy wyłącznie soki. Można je zakupić w pakietach, w których znajdziemy odpowiednią ilość soków na każdy dzień oraz instrukcję, kiedy i w jakich ilościach je pić.

detoks sokowy

Bardzo ważne jest, by trzymać się podanych tam zaleceń, gdyż to zadecyduje o sukcesie detoksykacji. Pakiet na jeden dzień zawsze zawiera taką ilość soków, która pokryje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, czyli około 1600 kalorii. Taka ilość jest potrzebna, aby nie wygłodzić organizmu w trakcie detoksu oraz czuć się nasyconym i pełnym energii. Detoks sokowy można powtarzać co jakiś czas, aby jednak utrwalić jego efekty, trzeba trzymać się zbilansowanej diety oraz uprawiać jakąś aktywność fizyczną.

Dieta na bazie soków – zdrowa czy nie?

Wiele osób sceptycznie podchodzi do diet polegających na wyłącznym piciu soków czy tak zwanych „głodówek”, w czasie których pijemy tylko wodę. Rzeczywiście, drastyczne pozbawienie organizmu pokarmu nie przyniesie za sobą nic dobrego, a zgubione w tym czasie kilogramy szybko do nas wrócą. Niemniej detoks sokowy nie jest głodówką. Opracowany przez specjalistów może bardzo korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Już jeden dzień na detoksie może przynieść zauważalną poprawę. Istotny jest jednak dobór soków do detoksu. Czytaj więcej o diecie sokowej: https://www.sportfoodsoki.pl/smartblog/11_dieta-sokowa.html

Najlepsze są soki tłoczone metodą ColdPress, czyli na zimno, dostępne w ofercie SPORTFOOD. Metoda ta nie powoduje utleniania się owoców i warzyw w czasie ich tłoczenia, co z kolei sprawia, że uzyskane soki są wyjątkowo smaczne, aromatyczne, ale przede wszystkim bogate w witaminy i błonnik. Żadne inne soki, nawet przygotowane we własnym domu za pomocą sokowirówki czy blendera, nie będą tak odżywcze. Właśnie dlatego detoks sokowy z sokami SPORTFOOD jest całkowicie bezpieczny i zdrowy. Co nam da przeprowadzenie detoksu?

Zalety detoksu sokowego

Osoby, które korzystały już z pakietów soków oczyszczających SPORTFOOD przyznają, że bardzo poprawiło się ich samopoczucie. Lepiej śpią, mają więcej energii, łatwiej im się skoncentrować i czują się po prostu szczęśliwsze. Minęły problemy z cerą, włosami czy paznokciami, problemy trawienne, migreny czy alergie.

Zniknęły wszystkie objawy związane z zanieczyszczeniem organizmu toksynami. Jeżeli zamierzasz przeprowadzić detoks sokowy po raz pierwszy, skorzystaj z 1-dniowego pakietu soków SPORTFOOD. W jego trakcie sprawdzisz, jak się czujesz na detoksie. Później możesz już spróbować detoksu kilkudniowego. To niewielki wysiłek, który przyniesie naprawdę wiele korzyści dla Twojego zdrowia i wyglądu!

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.