Navigation Menu+

Czy lody odchudzają?

Opublikowano w Cze 29, 2017 przez w Ciekawostki, Uroda, Zdrowie | 0 komentarzy

czy lody odchudzają

Mało jest osób, które nie lubią lodów. Szeroki wachlarz smaków pozwala każdemu na wybranie takiego, jaki mu odpowiada. Jednak wiele osób odmawia sobie ich jedzenia, bo bardzo dba o dietę. Lody to jednak deser, połączenie cukru, mleka, śmietany, często czekolady, bakalii. Są jednak głosy, że lody nie tylko nie dodają kilogramów, ale także odchudzają…

czy lody odchudzają

Zalety jedzenia lodów

Lody mają naprawdę wiele zalet – ich temperatura powoduje, że gdy żar leje się z nieba, możemy skutecznie się ochłodzić. Są też oczywiście bardzo smaczne. Na tle innych słodyczy, takich jak batony, ciasta z kremem czy czekolada, wcale nie mają dużo kalorii. Lody sorbetowe, czyli te na bazie owoców i wody oraz soków, nie są bardziej kaloryczne, niż sok czy napój z kartonika. Trochę bardziej zasobne w kalorie są lody mleczne, ale te z kolei dostarczają dużo wapnia. Wysoką kaloryczność mają desery lodowe, bardzo popularne w kawiarniach. Tutaj jednak nie tyle gałka loda dodaje kilogramów, co bita śmietana, posypka orzechowa czy lepkie i słodkie syropy smakowe. I tak sorbet w 100 gramach dostarcza maksymalnie 100 kcal, ale już pucharek lodów nawet 400.

czy lody odchudzają

Schudniemy po lodach?

Są jednak tacy miłośnicy lodów, którzy twierdzą, że ich jedzenie może nawet odchudzić, a to za sprawą ich temperatury. Jedząc lody, musimy ogrzać organizm, przez to zużywamy więcej kalorii, niż ich przyjmujemy w zimnym pożywieniu. A gdy organizm ogrzewa pożywienie, czerpie energię z tkanki tłuszczowej.

Jak jest w rzeczywistości? Trudno mi orzec, dlatego na wszelki wypadek zjadam dziennie maksymalnie jedną-dwie gałki lodów bez tuczących dodatków, a do ulubionej cukierni jeżdżę… rowerem. W ten sposób bezkarnie mogę jeść moje ulubione lody pistacjowe, a waga ani drgnie!

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.