Navigation Menu+

Ciesz się z wiosny razem z dzieckiem!

Opublikowano w Kwi 17, 2018 przez w Czas wolny, Dzieci | 0 komentarzy

mucosolvan syrop dla dzieci

Wiosna, wiosna, wiosna! Czujecie to? Zapach kwiatów, trawy, promienie słońca na skórze, ciepły wiatr. Cieszymy się wszyscy piękną pogodą i korzystamy z niej, ile się da. Tymczasem często pobyt na podwórku to przyczyna… problemów zdrowotnych, zwłaszcza w przypadku dzieci. Dlatego, żebyście nie rezygnowali z wycieczek i wędrówek, podpowiadam, na co zwracać uwagę, jak zapobiegać problemom i jak sobie z nimi radzić.

mucosolvan syrop dla dzieciKleszcze

Bardzo się ich boimy. Te malutkie pajęczaki żerują w trawach, krzewach oraz zaroślach, wczepiają się w skórę ludzi lub zwierząt i pożywiają się krwią. Samo ich bytowanie na skórze jest uciążliwe, bo odczuwa się nieprzyjemne swędzenie, ale prawdziwym problemem są przenoszone przez nie choroby. Zarażony kleszcz może wywołać zapalenie opon mózgowych czy boreliozę. Na tę pierwszą bardzo poważną chorobę można się zaszczepić (szczepienie jest płatne), ale na boreliozę nie ma antidotum, poza tym trudno ją zdiagnozować i leczyć. Dlatego przed spacerem trzeba siebie i dziecko dokładnie posmarować środkiem przeciw kleszczom, a po powrocie do domu dokładnie obejrzeć całą skórę i jak najszybciej usunąć pasożyta. Jeśli po kilku dniach od ukąszenia kleszcza zauważymy na skórze jakieś zmiany w formie rumienia, jak najszybciej należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który przepisze antybiotyk.

Przeziębienia

Wahania temperatury, włączona klimatyzacja, wiatr, zbyt cienkie albo zbyt grube ubranie to najczęstsze przyczyny przeziębień. Kichanie, gorączka, kaszel to objawy niezwykle uciążliwe. Aby im zapobiec, trzeba zawsze odpowiednio się ubierać (na tzw. cebulkę), a klimatyzację w aucie wykorzystywać rozsądnie, czyli nie obniżać temperatury bardziej niż o 2-3 stopnie. Kiedy pojawi się jednak kaszel, warto podać dziecku Mucosolvan*, syrop dla dzieci, który łagodzi dolegliwości kaszlowe i przyspiesza leczenie.

mucosolvan syrop dla dzieci

Oparzenia słoneczne

Wystarczy 20 minut na pełnym słońcu, żeby skóra się pięknie opaliła albo… poparzyła. Zwłaszcza dzieciaki z jasną karnacją mają tendencję do bolesnych pęcherzy, które pojawiają się pod wpływem opalania bez ochrony przeciwsłonecznej. Zawsze, nawet jeśli wychodzimy tylko do parku czy na zakupy, ale dzień jest słoneczny, należy smarować malucha i siebie kremem z wysokim filtrem. Najlepszy będzie z ochroną 50.

Siniaki i zwichnięcia

Wiosną dzieci zaczynają swoje przygody z jazdą na rowerze, rolkach, deskorolce, wspinają się na drzewa, biegają do upadłego. Siniaki i zwichnięcia to coś zupełnie normalnego, dlatego w domu zawsze warto mieć w gotowości lód, maść na stłuczenia i bandaże elastyczne. Oby nigdy się nie przydały!

Zdjęcia: pxhere.com

*Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.