Navigation Menu+

Chore dziecko – kiedy można wyjść z nim na spacer?

Opublikowano w Lut 3, 2018 przez w Dzieci, Zdrowie | 0 komentarzy

lek na kaszel

Kiedy dziecko ma gorączkę, katar i kaszlę, zastanawiamy się, czy mimo zimy, można z nim wyjść na krótki spacer. Wiadomo bowiem, że codzienne spacery nie tylko pozytywnie wpływają na zdrowie oraz pozwalają dziecku na wykorzystanie jego dużych zasobów energii. Świeże powietrze jest potrzebne i nie każda choroba jest przeciwwskazaniem do wychodzenia.

lek na kaszelJeśli na spacer, to do lasu

O tym, czy maluch może wyjść na spacer, powinni zdecydować doświadczeni rodzice, biorąc pod uwagę pogodę oraz stan dziecka, ale warto to także skonsultować z lekarzem. Niektóre choroby, takie jak zapalenie krtani szybciej znikają właśnie wtedy, kiedy maluch oddycha zimnym powietrzem. Jednak przez spacer zawsze rozumiemy chodzenie po parku, lesie czy ogrodzie, a nie po centrum handlowym pełnym ludzi roznoszących wirusy i bakterie. Nie powinniśmy też zabierać dzieci na uczęszczany plac zabaw czy do kina, by nie zaraziło innych dzieci.

Niemowlę z gorączką i katarem

Tak małe dziecko, jeśli ma gorączkę, czyli temperaturę powyżej 38 stopni musi zostać w domu, bo zwykłe przeziębienie szybko może zamienić się w poważną chorobę. Dziecko powyżej 6 miesiąca życia może wyjść na spacer, kiedy ma katar, jeśli nie wieje silny wiatr. Świeże powietrze, zwłaszcza chłodne, obkurcza naczynia śluzówki nosa i nawet pomaga w oddychaniu.

Dziecko ma kaszel

Kaszel może być wywołany różnymi przyczynami: przeziębienie, zapaleniem oskrzeli, ale też alergią czy zbyt suchym powietrzem w mieszkaniu. Jeśli maluch nie ma gorączki, lepiej podać mu lek na kaszel dla dzieci i można wyjść na podwórko. Lekiem na kaszel, który lekarze polecają, jest Fluimucil*.

lek na kaszel

Dziecko z chorobą zakaźną

Ospa, szkarlatyna, odra, świnka to choroby, które zmuszą nas do siedzenia w domu nawet ponad tydzień. Wyjście dziecka na spacer warto skonsultować z lekarzem.

Dziecko z biegunką, wymiotami

Z dzieckiem, które wymiotuje i ma biegunkę, nie powinniśmy wychodzić na spacery. Nie dość, że źle się czuje, jest osłabione, to może zarazić inne dzieci.

Dziecko z zapaleniem oskrzeli, płuc lub ucha

Taki maluch powinien zostać w domu, aż całkowicie będzie wyleczone.

Dziecko przyjmujące antybiotyk

Podczas przyjmowania antybiotyku osłabia się układ odpornościowy, dlatego dziecko, które wyjdzie zbyt szybko, nawet jeśli nie ma już objawów choroby, może znowu się rozchorować.

Zdjęcia: pxhere.com

*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.