Navigation Menu+

Calperos – nie daj się osteoporozie!

Opublikowano w Maj 25, 2018 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

calperos

Nasze kości są najsilniejsze i najmniej odporne na złamania, kiedy mamy 20-25 lat. Później ich stan zaczyna ulegać zmianie, bo kości demineralizują się, stają się kruche i łamliwe. Również małe dzieci i młode osoby miewają kości, które często reagują na upadek czy uderzenie złamaniem. Ich stan można próbować poprawić zarówno odpowiednią dietą, jak i z pomocą produktów leczniczych.

calperosCo to jest osteoporoza?

Kości stają się słabsze, kiedy w organizmie jest za mało wapnia, a siatka kolagenowa z kryształkami soli wapnia staje się rzadka i ilość związków wapnia spada. Kości u osób z osteoporozą są kruche, lekkie i mają porowatą strukturę, są bardziej narażone na pęknięcia i złamania. Aby zapobiegać osteoporozie, należy spożywać regularne posiłki z dużą zawartością owoców oraz warzyw, jeść nabiał i pić mleko, unikać tłuszczów zwierzęcych na każdym etapie rozwoju. Dotyczy to więc dzieci, osoby w wieku średnim i seniorów, zwłaszcza panie po menopauzie. Duże znaczenie ma też aktywność fizyczna. Podczas pobytu na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas słońca, w organizmie powstaje większa dawka witaminy D, która sprzyja przekształcaniu wapnia. Niestety w naszym klimacie pięknych dni ze słońcem nie ma wiele, stąd konieczność suplementacji.

calperos

Calperos Duo w walce o mocne kości

Calperos to zarówno lek stosowany bez recepty, jak i Calperos Duo – suplement diety. Środki te warto stosować w wielu sytuacjach: kiedy pojawia się stan zwiększonego zapotrzebowania na wapń, kiedy dieta nie jest szczególnie podatna w wapń, kiedy pojawiło się łamanie kości, albo profilaktycznie, aby zapobiec osteoporozie. Calperos to preparat wapniowy, które ma różne dawki, można więc wybrać taki, który najbardziej odpowiada zapotrzebowaniu pacjenta. Suplement diety Calperos Duo to źródło wapnia oraz witaminy D3. Jego skład pomaga utrzymać mocne i zdrowe kości.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.