Navigation Menu+

Bezpieczne danie, zdrowy sok

Opublikowano w Lis 29, 2014 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

Małe dziecko do około 6 miesiąca życia żywi się jedynie mlekiem mamy lub mlekiem modyfikowanym. Mleko ma składniki, które wystarczają maluchowi do odpowiedniego rozwoju, potem jednak nadchodzi czas, by urozmaicić dietę. Trzeba to jednak robić ostrożnie, z rozmysłem i bezpiecznie.

dziecko z arbuzemNowe smaki przyciągają

Gdy niemowlę zaczyna interesować się tym, co zjadają rodzice można już zacząć rozszerzać dietę swojej pociechy. Najlepiej robić to ostrożnie, drobnymi kroczkami, rozpoczynając od owoców i warzyw z naszego rodzimego rynku. Dietetycy zalecają, by były to produkty w upraw ekologicznych, najwyższej jakości, rosnące na terenach nieskażonych, dostarczanych do przetwórni i sklepów w odpowiednich warunkach. O takie składniki do dziecięcych posiłków jest trudno. Kupując je nawet w przyblokowym warzywniaku nie możemy być pewni, że ziemniak czy jabłko nie było pryskane pestycydami. Dlatego tak często i chętnie rodzice sięgają po gotowe dania oferowane przez firmy, które od lat specjalizują się w produkowaniu obiadków i deserków dzieci. Są one nie tylko zrobione ze zdrowych warzyw i owoców, ale także odpowiednio skomponowane, zarówno jeśli chodzi o wartość odżywczą, jak i smak gotowego dania.

Coś do popicia

Rozszerzanie diety, to także podawanie maluchowi napojów innych niż mleko. W diecie dziecka nie może zabraknąć wody źródlanej oraz soków owocowych i warzywnych. Soki dla dzieci (takie, jak te) są najczęściej przecierowe, nie mają dodatków w postaci cukru ani konserwantów. Nie tylko gaszą pragnienie, ale także dostarczają witamin i uczą nowych smaków. Podobnie jak dania przygotowane muszą być z najwyższej jakości produktów, dlatego znajdziemy je w szklanych buteleczkach w sklepach sprzedających żywność dla niemowląt i dzieci. Gęsty sok dla dzieci można zabrać ze sobą na spacer i podać maluchowi, jeśli ten poczuje pierwszy głód.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.