Navigation Menu+

Belgia – kierunek na jesienny weekend

Opublikowano w Paź 3, 2016 przez w Ciekawostki, Czas wolny | 0 komentarzy

belgia

Nie będę dłużej tego ukrywać – kocham Belgię. To mój ulubiony kierunek podróży. Rozumiem tych, którzy wolą jeździć do Chorwacji czy Grecji, ale namawiam szczerze, by smutną jesień albo wczesną wiosnę także wykorzystać na podróże, właśnie tam, do kraju Beneluxu.

belgia

Belgijskie frytki naprawdę są najlepsze na świecie

W 1,5 godziny z Polski do kraju najlepszych frytek i piwa

Dlaczego? Bo dolecicie tam za naprawdę niewielkie pieniądze. Przykładowo – bilet lotniczy z Gdańska na lotnisko Charleroi, oddalone o 46 km od stolicy kraju kosztuje 78 zł. Obejmuje podróż w obie strony i bagaż podręczny, w którym spokojnie zmieścimy ubrania i kosmetyki na 3-4 dni. Poza tym podróżowanie, jak i jedzenie czy zwiedzanie w Belgii jest tańsze, niż na przykład w Skandynawii, a nawet pobliskiej Holandii. Obiad w centrum Brukseli, nawet w sezonie letnim kosztuje ok. 10 euro. W skład wchodzi porcja frytek, szklanka lokalnego piwa oraz duża porcja przepysznych muli w biały winie. Wiem, jadłam! Co jeszcze warto zjeść w Belgii? Bo dodam, że moje zwiedzanie zazwyczaj polega na… jedzeniu. Spacerowaniu i jedzeniu. Oczywiście warto zjeść tradycyjne frytki z majonezem, spróbować różnego rodzaju piw (np. w Cafe Delirium Tremens, w której jest kilka tysięcy różnych rodzajów złocistego trunku) oraz gofrów z masłem ciasteczkowym, czyli Speculoos. Oczywiście nie sposób uciec przed belgijskimi cukierniami, pełnymi czekoladek, pralinek i trufli. Cena gofra to ok. 3 euro, a dużego piwa 3-5 euro, kilka pralinek to ok. 5-6 euro.

Belgia

Belgijskie miasteczka są bardzo klimatyczne

Uliczki, kanały, średniowieczne zabytki

Podczas pobytu w Belgii musimy oczywiście zobaczyć Brukselę, ale warto wyjechać także do takich miast jak Antwerpia, Gent (Gandawa) oraz boskiej, średniowiecznej Brugii. To miejsca idealne na romantyczne weekendy. Znakomicie skomunikowane ze stolicą, z uroczymi uliczkami. Warto wynająć sobie też nocleg, by poczuć klimat miasteczek także wieczorem. Nocleg u prywatnej osoby kosztuje od 100 zł wzwyż. To niewiele za pobyt w pięknych i klimatycznych miejscach.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.