Navigation Menu+

Alergie jesienią? Sprawdź, co Cię uczula o tej porze roku

Opublikowano w Lis 21, 2017 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

lek na alergie

Chociaż wielu alergikom kłopoty z kaszlem, kichaniem, łzawieniem dokuczają głównie wiosną i latem, to wraz z końcem słonecznej pory nie kończą się kłopoty osób uczulonych na pleśnie czy roztocza. Nawet w listopadzie bardzo aktywne są niektóre alergeny, które, jeśli chory nie przyjmuje leków na alergię, mogą być niezwykle uciążliwe.

lek na alergie„Domowe” alergeny

Jesienią większość czasu spędzamy w domu i to właśnie w domu mamy do czynienia z bardzo silnymi alergenami, takimi jak pleśń i roztocza. Pleśń może pojawiać się pod sufitem w pokoju, na ścianie za szafą czy w łazience pod prysznicem. Pleśń namnaża się przy wysokim poziomie wilgotności powietrza, czyli podczas typowej, deszczowej jesieni. Jest obecna jednak nie tylko w domu, ale w ogrodzie, parkach, lasach, na wilgotnych trawnikach. Jedynie mroźna zima i obfite opady śniegu obniżają poziom szkodliwych zarodników do zera. Chory może odczuwać silne swędzenie skóry, mieć pokrzywkę, ale także cierpieć z powodu przewlekłego nieżytu nosa. Niestety, do pleśni dołączają także roztocza.

W jesiennych miesiącach dużo czasu spędzamy w zamkniętych, ciepłych pomieszczeniach, w których roztocza świetnie się rozwijają. Mikroskopijne pajęczaki obecne są w osiadającym na meblach kurzu, w łóżkach, na materacach, dywanach, meblach tapicerowanych i na pluszakach. Jedynym sposobem na roztocza jest ograniczenie powierzchni, na których osiada kurz, częste sprzątanie i wietrzenie pomieszczeń.

lek na alergie

Trudno pozbyć się powyższych alergenów, trudno też nie reagować na objawy uczulenia. Dlatego chorzy mogą sięgać po leki na alergię. Popularnym lekiem bez recepty jest Allegra*. Kierując się uwagami w ulotce, można sięgać po Allegrę zawsze, gdy pojawiają się problemy z alergią.

Zdjęcia: unsplash.com

* Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.