Navigation Menu+

Abonament? A może dowolne doładowanie telefonu?

Opublikowano w Lip 29, 2015 przez w Finanse | 0 komentarzy

telefon na plaży

Posiadanie telefonu komórkowego bardzo ułatwia życie. Można w każdej chwili skontaktować się z rodziną, wezwać pomoc, taksówkę, załatwić urzędowe sprawy, można też zajrzeć do Internetu, wysłać zdjęcie z podróży za pośrednictwem MMS’a. Na telefon zaś może pozwolić sobie dzisiaj każdy. Koszty rozmów są niskie, a nowoczesny telefon można otrzymać nawet za symboliczną złotówkę.

smartfoneUmowa na abonament

Telefon z możliwością rozmawiania z każdego miejsca można otrzymać razem z umową na abonament. Abonament to stała opłata miesięczna, którą ponosimy niezależnie od tego, czy faktycznie używamy telefonu, czy nie. W abonamencie określona jest kwota, jaką możemy wykorzystać na połączenia, wiadomości tekstowe czy transfer internetowy. Jeśli kwotę tę przekroczymy, poniesiemy dodatkowe koszty. Jest to jednak wygodna opcja dla osób, które ciągle korzystają z telefonu, lubią zmieniać swój sprzęt regularnie, nie chcą martwić się o stan środków na koncie. Muszą jednak posiadać dochody i nie mogą mieć żadnych problemów ze spłatą kredytów czy obsługą innych rachunków, w przeciwnym razie operator może nie zgodzić się na podpisanie umowy i sprzedaż telefonu po atrakcyjnej cenie. Dlatego też wiele osób decyduje się na używanie telefonów na kartę.

dziewczyna z telefonem

Kartą kontrolujesz wydatki

Doładowanie telefonu jest niezwykle proste. Można korzystać zarówno z konta bankowego, jak i kupować specjalne kody w kioskach, na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych albo za pośrednictwem internetu. Kwoty doładowań są różne, zaczynają się już od 5 zł, ale jeśli rozmawiamy dużo i wolimy doładować telefon raz, ale na dłuższy czas możemy kupić kod za 150 zł. Telefony na kartę pozwalają więc na lepsze kontrolowanie swoich wydatków i nie wiążą nas wielomiesięczną umową z operatorem.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.